TOOLTOSTUK

Üldinfo

image00005_1

Üldinfo

image00003

Üldinfo

image00007_1

Üldinfo

image00006

Üldinfo

Alates 1947

V-Munamägi on Eesti vanim mäesuusamägi. Väidetavalt langetati 1947.a. praeguse nn.“vana sportnõlva” asukoha lähedal esimesed puud ja sõideti esimest korda suuskadel mäest alla. See on auväärne iga, millega ei saa kiidelda enamik kõigist täna tuntud mäesuusakeskustest.

Wikipedia andmeil loodi esimene mäesuusaklubi Austraalia (!) 1861.aastal. Arvatakse, et vanim suusakeskus on 1908. aastast tegutsev Chamonix. Soomlased vaidlevad, kas esimene oli Kauniaine 1933-34 või Kalpalinna 1939.

Suusakeskuste buum algas maailmas alles eelmise sajandi kuuekümnendail.

Nii pikka ajalukku mahub nii tõuse kui mõõnasid.

Munaka praegusele meeskonnale on (eesti) mäesuusatamise auväärse pärandi edasikandmine privileegiks. Investeerime iga mäepileti müügist saadud euro mitmekordselt mäkke tagasi. Teeme seda kuni V-Munamägi on uuesti sümbol ja Eestimaa uhkus.

Tule ja pane Munaka kassas üritusele õlg alla!

Suusatajatelt suusatajatele.

Enamik meie personalist on mäesuusatmise või lumelaua taustaga. Võistluskogemust nii kohalikelt kui maailmameistrivõistlustelt maailmakarika punktivõiduni välja. Oleme suusatanud-lauatanud enamikus maailma tuntud suusakuurortides ning käinud suusakeskuste opereerimise õppereisidel, muu hulgas ka sellistes USA ja Kanada keskustes nagu Whistler, Blackcomb, Vail, Beaver Creek, Deer Valley, Park City jne.

Loodame teadvat, mida külastajad suusakeskuselt ootavad ja pöörame tähelepanu detailidele. Täna on käimas Munaka uue meeskonna alles teine hooaeg ning kõik ei ole veel kaugeltki perfektne, kuid me ei lõpeta enne kui täiuslikus saavutatud.

Perfekselt hooldatud nõlvad…

… on Munaka prioriteet. Töötame vajadusel 24/7 parimate nõlvade nimel, tagamaks suurimat sõidurõõmu ja turvalisust. Investeerime pidevalt mäetehnikasse ning jätkame lumetussüsteemi täiendamist eesmärgina saavutada energiasäästlik ning loodussõbralik lahendus.

Munakas on lähedal

Üks minut Otepäält, 30 minutit Tartust. Riia isegi pisut lähedamal kui Tallinn

Munakal ei ole järjekordi

Tänane 4 inimese tooltõstuk on moodsaim ja uudseim Eestis. Ja muidugi juba paljude lemmik oma mugavuse tõttu. Vajadusel piirame piletimüüki, et kõigil külastajatel mugav ja turvaline oleks.

Kaua avatud

Munakas on avatud 7 päeva nädalas, õhtul kella kaheksani (pühapäeval kuni 18:00), mis kombineeritud eelpool mainitud lähedusega, pakub hea võimaluse ka tööpäevadel mäesuusatamiseks ja lumelauatamiseks. Tipphooajal on reede õhtuti mägi avatud lausa kella 22’ni (NB! Lahtiolekuajad võivad muutuda . Jooksvalt vaata avatust meie esilehelt!), ikka selleks, et kaugemalt tulijad saaksid nädalavahetusega varem peale hakata.

 

Üldinfo

Munakas on sportlik

Suhteline kõrguste vahe 73m on regiooni kõrgeim.

Laskumisrajad vastavad raskusastmelt alpide punasele ja mustale kriteeriumile.

Nõlvad pakuvad sõidurõõmu nii sportlastele kui väljakutset ja arenemisvõimalusi algajatele.

A la Carte õppenõlv

Lastele ja lastemeelsetele. Kui sportlikud ja alt vaadates kõrged ning järsud nõlvad võivad tagasihoidlikuma kogemusega suusatajat/lauatajat kohutada, siis hea alternatiiv alustamiseks nii lastele kui täiskasvanutele on meie lauge ja algajasõbraliku linttõstukiga õppenõlv. Kes peavad peanõlvu veel liiga väljakutsuvateks peavad, saavad mäesuusatamise ja lumelauatamise algtõdesid õppida õppenõlval.

Munaka Suusa ja lumelauakool – hüppelaud alpidesse.

Kogenud instruktorite näpunäidetel on garanteeritud kiire areng nii algajatele kui edasijõudnutele.

Kaks mäge üks pilet

Munakas ja Kuutsemäe moodustavad Baltikumi suurima mäesuusapiirkonna: 12 valgustatud nõlva, 10 tõstukit, 3 km-i valgustatud radu, 2 lumeparki, SBX rada.

Päeva- ja hooajapiletid kehtivad mõlemas keskuses. Seda kõike selleks, et külastajatele rohkem ning mitmekesisemaid mäespordi elamusi pakkuda.

Munakas on täisteenusega suusakeksus

Sportimisvõimalustele lisaks on siin Munaka Resto, laenutus, suusahooldus, toimuvad erinevad üritused ja võistlused. 

Majutust pakume koostöös kohalike majutusettevõtetega. Soovitame majutusasutusi, mis on Munaka külastamiseks parimad hinna, teenuse ja asukoha poolest.

 

Munakas areneb pidevalt

Munakas on nagu Tallinn, mis ei saa kunagi valmis. Igaks uueks hooajaks arendame midagi uut ja külastajaid ootavad üllatused ka hooaja kestel. 2019/2020 hooajaks valmis moodne ja Eestis ainukt 4’ne tooltõstuk. Uus peahoone valmis 2021/2022 hooajaks, siin asub õdus Munaka Resto, talvel tänapäevane moodne suusalaenutus ja suvel Bike Park ning e-rataste laenutus. Lisaks on peamajas seminariruum ja saunakompleks.

Klientide soovid on meile käsuks. Kõik ettepanekud on teretulnud ja anname endast 110%, et keskus võimalikult külastajasõbralik oleks.

Ilm Munakal

pühapäev 14. juul
25.7°C / 15.7°C
esmaspäev 15. juul
26.2°C / 12.6°C
teisipäev 16. juul
26.9°C / 13.9°C